delegowanie ukraińskich opiekunów do Niemiec - ekskluzywne spotkanie konsultacyjne dla firm - ELYSIUM/Opole

W związku z falą kontroli prowadzonych przez Policję Federalną w firmach delegujących opiekunów do Niemiec zapraszamy na ekskluzywne spotkania konsultacyjne. Podczas tych narad omówiona zostanie praktyka kontrolna niemieckich urzędów, prawidłowa dokumentacja, prawidłowe modele delegowania opiekunów ukraińskich do Niemiec oraz strategie obrony i strategie współpracy z niemieckimi pośrednikami dotkniętymi kontrolami. 

Kancelaria Brighton&Wood zaprezentuje uzyskane w ostatnim czasie oficjalne stanowiska władz niemieckich dot. legalnych modeli delegowania ukraińskich opiekunów do Niemiec.

Podczas kontroli weryfikowane są umowy z rodzinami, umowy z pośrednikami, a także umowy pośredników z rodzinami. Ponadto prześwietlana jest dokumentacja płacowa sporządzana przez polskie firmy. 

Za uchybienia w zakresie w/w dokumentacji grożą polskim przedsiębiorcom kary do 500.000,00 EURO oraz przepadek dochodów z działalności związanej z delegowaniem za poprzednie lata działalności, a niemieckim pośrednikom tylko sankcje za współpracę z nierzetelnymi polskimi formami do 30.000,00 EURO. W przypadku delegowania ukraińskich pracowników sankcje są o wiele bardziej surowe. Polskim firmom i ich niemieckim pośrednikom zarzuca się „handel żywym towarem”.

Przypominamy, że większość stosowanych na rynku modeli delegowania ukraińskich opiekunek do Niemiec odbywa się z naruszeniem prawa.

W przypadku rozpoczęcia kontroli rekomendujemy przekazywanie niemieckim funkcjonariuszom dokumentacji sprawdzonej pod kątem legalności działania.

Tak jak pisaliśmy kilka tygodni temu, niemiecki urząd celny nie akceptuje systemu składki skumulowanej stosowanej jeszcze przez niektóre polskie firmy. 

Kancelaria Brighton&Wood wspiera polskich przedsiębiorców działających w Niemczech w branży opieki w postępowaniach kontrolnych prowadzonych przez niemieckie urzędy.

ELYSIUM – Kadry i Płace dla firm delegujących (www.Elysium-Europe.eu) oraz Kancelaria Brighton&Wood (www.BrightonWood.com) zapraszają na cykl ekskluzywnych spotkań konsultacyjnych dla firm n/t delegowania opiekunów do Niemiec:

 

 • 22.09.2021 11.00-14.00

Optymalizacja kosztów delegowania opiekunów polskich i ukraińskich do Niemiec – legalne, bezpieczne i zyskowne modele delegowania opiekunów do Niemiec zapewniające opiekunom wysokie wynagrodzenia netto

 • 20.10.2021 11.00-14.00

Delegowanie ukraińskich opiekunek do Niemiec – obalamy mity, otwieramy drogi legalnego delegowania oraz przestrzegamy przed praktykami nielegalnymi; prezentujemy oficjalne stanowiska niemieckich i polskich władz (legalizacja delegowania i zatrudnienia, A1 itp.)

 • 01.12.2021 11.00-14.00

A1 dla opiekunów delegowanych do Niemiec: skuteczne uzyskiwanie A1 dla opiekunów polskich i ukraińskich delegowanych do Niemiec; kontrole ZUS, spory sądowe z ZUS; dokumentacja towarzysząca wnioskom o A1; dokumentacja uwiarygadniająca spełnienie przesłanek do uzyskania A1

 • styczeń 2022 11.00-14.00

Dokumentacja dla opiekunów polskich i ukraińskich delegowanych do Niemiec: dokumentacja z pośrednikami niemieckimi, dokumentacja dla rodziny/podopiecznego, pełna dokumentacja dla opiekunów (legalność delegowania, A1, legalne, bezpieczne i zyskowne modele delegowania opiekunów do Niemiec zapewniające opiekunom wysokie wynagrodzenia netto). Omówienie dokumentacji – dla firm uczestniczących w spotkaniu kancelaria Brighton&Wood przygotuje w promocyjnej cenie dedykowaną dokumentację.

 • luty 2022 11.00-14.00

DIN SPEC 33454 dla opieki domowej w Niemczech – sens dostosowania firmy do wymogów normy; dokumentacja; w jaki sposób radykalnie podwyższyć ceny świadczonych usług i podwyższyć wynagrodzenia opiekunów dzięki normie DIN?   

 

Każde spotkanie ma charakter ekskluzywny i bierze w nim udział max 8 osób (minimalna ilość uczestników to 3 osoby). Udział w spotkaniu jest anonimowy i uczestnicy mają możliwość nieskrępowanego zadawania pytań. Po spotkaniu odbywa się bezpłatna prezentacja systemu naliczania płac ELYSIUM dla opiekunów delegowanych do Niemiec. Spotkanie poprowadzi osobiście Tomasz Major, szef Kancelarii Brighton&Wood. Narada odbywa się w biurze ELYSIUM w Opolu w godzinach od 11.00 do 14.00. Dla uczestników przewidziano ekskluzywny catering. Parking vis-a-vis biura w garażu podziemnym. Biuro ELYSIUM mieści się w samym centrum Opola - 5 minut piechotą od dworca PKP w Opolu i 15 min od lotniska w Opolu/od autostrady A4.

Koszt spotkania: 1.200,0 euro + VAT (900,00 euro + VAT - kolejna osoba z danej firmy).

Wszystkie firmy zapraszamy także na konsultacje indywidualne w Biurach ELYSIUM i Brighton&Wood w Warszawie, Krakowie, Opolu oraz w Biurze ELYSIUM i Brighton&Wood na Lotnisku Radzieje (ICAO: EPRD)/Mazury: http://delegowanie.pl/obsluga-firm-delegujacych

www.GlobalEmployment.eu prowadzi ponadto konsultacje dla firm z branży opieki w biurze w Berlinie.

Kancelaria Brighton&Wood (www.BrightonWood.com) wspiera od ponad 20 lat polskich przedsiębiorców działających w Niemczech w branży opieki.

Oto nasze wszystkie publikacje n/t delegowania opiekunów do Niemiec:

Delegowanie do Niemiec 2020/2021 | Delegowanie.pl

Delegowanie opiekunek do Niemiec/Entsendung von polnischen Pflegekräften nach Deutschland | Delegowanie.pl

Arbeitnehmerentsendung nach Deutschland 2020/2021 | Delegowanie.pl

Wszystkie książki wydawane przez nas są bezpłatne dla firm, które konsultujemy oraz dla firm, które obsługujemy na stałe. 

Przyjedź na konsultację do jednego z naszych biur: Kraków, Opole, Warszawa, Lotnisko Radzieje: Obsługa firm delegujących | Delegowanie.pl

Jeżeli preferujesz spotkanie w Twoim biurze, to chętnie Cię odwiedzimy: Obsługa firm delegujących | Delegowanie.pl

Jeżeli chcesz skonsultować się w sposób zdalny, to również zapraszamy do kontaktu: Obsługa Online firm delegujących | Delegowanie.pl

Korzystaj ze sprawdzonej dokumentacji kadrowej i płacowej dla firm delegujących opiekunów do Niemiec. – Skontaktuj się z nami! – Błyskawicznie zoptymalizujemy Twój biznes: Obsługa firm delegujących | Delegowanie.pl

Poprowadzimy profesjonalnie Twoje kadry i płace, albo wesprzemy Twój dział kadr i płac sprawdzoną dokumentacją modelową: Obsługa firm delegujących | Delegowanie.pl

Nasi księgowi poprowadzą Twoją księgowość albo wesprą Twoich księgowych: Obsługa firm delegujących | Delegowanie.pl 

Kancelaria Brighton&Wood oraz ELYSIUM Kadry i płace dla firm delegujących obsługują od ponad 20 lat polskie firmy działające w branży opieki na rynku niemieckim.

Konsultacje dla firm delegujących opiekunów do Niemiec odbywają się w biurach Kancelarii Brighton&Wood i ELYSIUM w Warszawie, Krakowie, Opolu i w biurze Brighton&Wood i ELYSIUM na Lotnisku Radzieje, a także online: http://delegowanie.pl/obsluga-firm-delegujacych

Biuro www.GlobalEmployment.eu w Berlinie zapewnia polskim firmom pełną asystę na terenie Niemiec.

Dokumentacja kadrowa oraz płacowa przygotowywana przez ELYSIUM i Brighton&Wood zapewnia bezpieczeństwo prawne i podatkowe polskim firmom. 

Kancelaria Brighton&Wood oraz ELYSIUM – Kadry i płace dla firm delegujących stworzyły dla firm delegujących opiekunów do Niemiec unikalny system wsparcia prawnego, podatkowego oraz w zakresie A1/ZUS. Wsparcie obejmuje m.in.:

 • Konsultacje na temat prawidłowego i zyskownego delegowania opiekunów do Niemiec
 • Modelowa Dokumentacja Brighton&Wood dla opiekunów delego­wanych do Niemiec
 • Modelowa Dokumentacja Płacowa ELYSIUM
 • Audyt Brighton&Wood w zakresie prawidło­wości i optymalizacji delegowania opiekunów do Niemiec
 • Certyfikacja w zakresie zgodności z normą CBE-2021 [Cross-Border Employment] Pflege/Opieka
 • Stała obsługa prawna Brighton&Wood dla firm delegujących opiekunów do Niemiec
 • Obsługa kadrowo-płacowa ELYSIUM w zakresie delegowania opiekunów do Niemiec
 • System naliczania płac ELYSIUM dedykowany dla firm delegujących opiekunów do Niemiec
 • Konsultacje kadrowe Brighton&Wood dla firm delegujących opiekunów do Niemiec
 • Konsultacje Płacowe ELYSIUM dla firm delegujących opiekunów do Niemiec
 • Optymalizacja w zakresie kosztów delegowania opiekunów do Niemiec
 • Obsługa w zakresie uzyskiwania formularzy A1 dla opiekunów kierowanych do Niemiec
 • Obsługa w postępowaniach kontrolnych w kraju (ZUS, PIP, administracja podatkowa etc.)
 • Obsługa w postępowaniach kontrolnych w Niemczech
 • Opiniowanie dokumentów i korespondencji od niemieckich instytucji
 • Przygotowywanie dokumentów kadrowo-płacowych – polskich i niemieckich w postępowaniach kontrolnych w Polsce i w Niemczech
 • Obsługa Płacowa ELYSIUM w trakcie postępowań kontrolnych w kraju i w Niemczech

Kontakt: http://delegowanie.pl/obsluga-firm-delegujacych

Tomasz Major – Partner Zarządzający w Brighton&Wood to „protoplasta” i „guru” branży, twórca pierwszych, legalnie działających, aktualnie największych i najlepiej zarabiających firm kierujących opiekunki do Niemiec. Kierowana przez Tomasza Majora Kancelaria Brighton&Wood obsługuje aktualnie kilkadziesiąt firm świadczących usługi opieki domowej w Niemczech i kilkanaście firm pośredniczących w pozyskiwaniu kontraktów (rodzin) w Niemczech. „Nikt nie zna się lepiej, niż Major na delegowaniu pracowników w Unii Europejskiej” – pisał już w 2011 roku opiniotwórczy niemiecki tygodnik „Wirtschaftswoche”. Tomasz Major uczestniczy w wielu spotkaniach i panelach dyskusyjnych z udziałem autorów niemieckich przepisów. Wraz z grupą wybitnych prawników niemieckich stworzył, jako jedyny polskojęzyczny prawnik, nieformalny panel dyskusyjny mający na celu wywieranie wpływu na prawodawstwo w Niemczech i w Europie dotyczące transgranicznego zatrudnienia opiekunów. W panelu uczestniczą przedstawiciele niemieckiego biznesu, funkcjonariusze państwowi oraz szefowie działów prawnych wiodących organizacji niemieckiego biznesu. W branży Tomasz Major słynie nie tylko ze skutecznej obsługi firm, ale także z przepełnionych szczerością i realizmem ocen rynku. To on po raz pierwszy odważył się spojrzeć branży w oczy i wypowiedział głośne wśród firm i opiekunek „Siedem Grzechów Głównych delegowania opiekunek do Niemiec”.

Kontakt: www.BrightonWood.com i www.Elysium-Europe.eu

Sekcja Opieki działająca przy IPP jest największą organizacją wspierającą polskie firmy delegujące opiekunki do Niemiec: InstytutOpieki.eu | Dbamy o najwyższe standardy opieki w UE

Ze wsparcia IPP korzysta co roku ponad 2100 firm zajmujących się transgranicznym i nowoczesnym zatrudnieniem, w tym ponad 300 agencji opieki.

Przystąp do IPP, korzystaj z bezpłatnych publikacji oraz uczestnicz w bezpłatnych spotkaniach n/t delegowania opiekunów do Niemiec: Zostań Członkiem IPP Delegowanie | Delegowanie.pl

Na profilu Facebook Legalna Opieka w Niemczech | Facebook umieszczane są aktualne informacje n/t legalnego i zyskownego delegowania opiekunów do Niemiec.